Licensed to Rose-Hulman Institute of Tech.
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/25/2019 10:31 PM
                  Franklin vs Rose Hulman 1-29-19 - 1/25/2019                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franklin College-IN  'A'                          1:46.01    1:50.08   11  
     1) Sentel, Brynna C SO             2) Snoke, Ashley E SO             
     3) Richard, Jacqueline N SO        4) Coffman, Courtnee F SO         
       28.36    31.03    26.95    23.74                                    
  2 Franklin College-IN  'B'                               NT    1:53.18    4  
     1) Halsmer, Jessica G SO           2) Hartzell, August P SO          
     3) Colliver, Liz J SO              4) Hollensead, Natalie R SR       
       28.51    32.12    27.32    25.23                                    
  3 Franklin College-IN  'C'                               NT   x1:57.99  
     1) Dwyer, Mackenzie L SR           2) Mehringer, Cady N JR           
     3) Perkins, Anna K FR              4) Walther, Livie D SO            
       30.31    32.57    28.54    26.57                                    
  4 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'            1:53.43    2:02.05    2  
     1) Brady, Parker H JR              2) Blake, Lauren E SR             
     3) Weber, Elisa M SO               4) Kline, Maria I SR              
       31.45    34.73    28.59    27.28                                    
  5 Franklin College-IN  'D'                               NT   x2:05.39  
     1) Elder, Rylee M FR               2) Carroll, Allyson J SO          
     3) Haflich, Brooke A FR            4) Bailey, Quin FR                
       31.16    35.84    30.30    28.09                                    
  6 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                 NT    2:14.89  
     1) Hendrickson, Tana C JR          2) Sinopole, Kelsey L SR          
     3) Sinopole, Kayleigh w SR         4) Heidecker, Hailey v SO         
       32.50    40.52    32.73    29.14                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franklin College-IN  'A'                          1:35.40    1:38.37   11  
     1) Rayce, Zach T JR                2) Heim, Jack C JR                
     3) Tallman, Noah M SO              4) Doss, Ben B JR                 
       25.52    27.32    23.91    21.62                                    
  2 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'            1:34.82    1:38.77    4  
     1) Park, Ethan S SO                2) Samra, Nick E SR               
     3) Snaguski, Bryce C FR            4) Kipp, Dutch SO                 
       25.74    27.39    23.77    21.87                                    
  3 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                 NT    1:41.59    2  
     1) Jordan, William D FR            2) Barr, Nicholas P SO            
     3) Rosier, Michael D SR            4) Gish, Sean P SR                
       26.55    29.09    24.42    21.53                                    
  4 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                 NT   x1:44.96  
     1) Bockman, Austin C JR            2) Boone, Noah A JR               
     3) Bade, Connor C SR               4) Ketcham, Alex M FR             
       27.68    28.70    25.65    22.93                                    
  5 Franklin College-IN  'B'                               NT    1:45.15  
     1) Gast, Kevin J SO                2) Harker, Dylan F SO             
     3) Shepard, Trey E SR              4) Weir, Jacob D JR               
       28.91    28.18    25.23    22.83                                    
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Brendan D           FR Rose-Hulman-IN      10:18.40   10:08.35    9  
      28.11   30.54   30.81   30.80   30.92   31.01   30.98   30.71
      30.88   30.92   30.50   30.42   30.54   30.45   30.35   30.70
      30.71   30.39   30.14   28.47                                
  2 Warren, Rob E             SR Franklin-IN         10:15.11   10:21.43    4  
      27.73   30.27   30.89   31.07   30.99   31.20   30.77   30.83
      31.15   31.20   30.99   30.96   31.64   31.68   31.85   31.69
      31.56   32.05   31.90   31.01                                
  3 Beach, Colin J            FR Rose-Hulman-IN      10:32.14   10:35.82    3  
      28.18   31.83   32.86   32.88   32.56   32.59   32.37   32.04
      32.25   32.03   32.09   31.98   32.11   32.14   32.05   32.19
      31.92   31.42   31.22   29.11                                
  4 Sparling, Shamus B        FR Rose-Hulman-IN      10:17.66   10:36.03    2  
      28.71   31.74   32.78   32.14   33.20   31.64   32.07   32.25
      32.13   32.69   32.21   31.08   32.14   32.44   32.18   31.84
      32.23   31.70   31.01   29.85                                
  5 Gast, Kevin J             SO Franklin-IN         10:40.81   10:41.07    1  
      28.83   31.92   32.43   32.47   32.52   32.41   32.39   32.23
      32.03   32.50   32.45   32.10   32.12   32.49   32.53   32.47
      32.41   31.56   31.97   31.24                                
  6 Bowers, Alex F            SO Franklin-IN         11:08.39   11:02.19  
      28.28   30.91   31.88   32.31   32.86   32.89   32.94   33.04
      33.02   33.50   33.98   34.07   34.59   34.24   34.80   34.44
      34.63   34.17   33.62   32.02                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richard, Jacqueline N     SO Franklin-IN          2:01.86    2:01.74    9  
      29.22   30.70   31.03   30.79                                
  2 Dwyer, Mackenzie L        SR Franklin-IN          2:01.11    2:03.26    4  
      28.37   30.98   32.15   31.76                                
  3 Walther, Livie D          SO Franklin-IN          2:02.88    2:04.22    3  
      29.16   31.47   31.68   31.91                                
  4 Weber, Elisa M            SO Rose-Hulman-IN       2:02.49    2:08.42    2  
      30.21   33.83   33.23   31.15                                
  5 Kline, Maria I            SR Rose-Hulman-IN       2:01.75    2:09.98    1  
      30.44   33.28   33.54   32.72                                
  6 Haflich, Brooke A         FR Franklin-IN          2:05.91   x2:10.35  
      30.22   32.77   34.17   33.19                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tallman, Noah M           SO Franklin-IN          1:49.27    1:46.72    9  
      24.69   26.80   27.32   27.91                                
  2 Strange, Caleb W          FR Franklin-IN          1:47.82    1:46.77    4  
      24.45   27.32   27.54   27.46                                
  3 Howard, Mac T             JR Franklin-IN          1:47.20    1:48.53    3  
      25.54   27.71   27.90   27.38                                
  4 Jeronis, Nicholas S       SR Rose-Hulman-IN       1:48.47    1:49.25    2  
      25.27   27.18   28.11   28.69                                
  5 Tate, Zachary R           SO Rose-Hulman-IN       1:52.74    1:56.04    1  
      26.72   29.35   30.39   29.58                                
  6 Wenning, Greg R           SO Rose-Hulman-IN       1:48.50    1:56.84  
      26.06   28.75   30.83   31.20                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Courtnee F       SO Franklin-IN          1:01.34    1:02.24    9  
      30.24   32.00                                                
  2 Colliver, Liz J           SO Franklin-IN          1:03.87    1:06.78    4  
      32.20   34.58                                                
  3 Hendrickson, Tana C       JR Rose-Hulman-IN       1:05.29    1:07.43    3  
      32.75   34.68                                                
  4 Howerton, Savannah J      SO Franklin-IN          1:06.70    1:11.70    2  
      34.22   37.48                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayce, Zach T             JR Franklin-IN            53.25      54.60    9  
      26.88   27.72                                                
  2 Hone, James               JR Franklin-IN            54.13      54.62    4  
      26.92   27.70                                                
  3 Jordan, William D         FR Rose-Hulman-IN         54.23      56.46    3  
      27.49   28.97                                                
  4 Cermak, Jordan K          JR Franklin-IN            57.73      56.58    2  
      27.40   29.18                                                
  5 Harper, Isaac S           FR Rose-Hulman-IN         57.54    1:00.15    0.5
      28.76   31.39                                                
  5 Bockman, Austin C         JR Rose-Hulman-IN         55.45    1:00.15    0.5
      28.49   31.66                                                
  7 Weir, Jacob D             JR Franklin-IN          1:02.55   x1:01.18  
      29.68   31.50                                                
  8 Cassel, Graham J          SR Rose-Hulman-IN       1:00.04   x1:01.26  
      30.72   30.54                                                
  9 Goldstein, Ben T          FR Rose-Hulman-IN       1:01.72   x1:02.65  
      30.07   32.58                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snoke, Ashley E           SO Franklin-IN          1:07.03    1:08.16    9  
      31.92   36.24                                                
  2 Mehringer, Cady N         JR Franklin-IN          1:12.53    1:10.94    4  
      33.59   37.35                                                
  3 Blake, Lauren E           SR Rose-Hulman-IN       1:07.93    1:15.70    3  
      35.17   40.53                                                
  4 Haflich, Brooke A         FR Franklin-IN               NT    1:19.71    2  
      38.18   41.53                                                
  5 Sinopole, Kayleigh w      SR Rose-Hulman-IN       1:19.07    1:21.86    1  
      38.98   42.88                                                
  6 Sinopole, Kelsey L        SR Rose-Hulman-IN       1:22.04    1:29.35  
      42.44   46.91                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samra, Nick E             SR Rose-Hulman-IN         57.53    1:00.72    9  
      28.78   31.94                                                
  2 Heim, Jack C              JR Franklin-IN            58.04    1:00.97    4  
      28.79   32.18                                                
  3 Park, Ethan S             SO Rose-Hulman-IN         57.93    1:01.17    3  
      28.69   32.48                                                
  4 Culp, Cameron J           SR Franklin-IN          1:00.46    1:02.15    2  
      29.09   33.06                                                
  5 Harker, Dylan F           SO Franklin-IN            59.95    1:02.24    1  
      29.32   32.92                                                
  6 Boone, Noah A             JR Rose-Hulman-IN       1:01.75    1:02.89  
      29.99   32.90                                                
  7 Shepard, Trey E           SR Franklin-IN            59.99   x1:03.28  
      29.73   33.55                                                
  8 Forster, Zach R           JR Rose-Hulman-IN       1:00.64   x1:04.16  
      30.26   33.90                                                
  9 Ketcham, Alex M           FR Rose-Hulman-IN       1:02.53   x1:05.81  
      30.16   35.65                                                
 10 Walter, Hayden G          FR Rose-Hulman-IN            NT   x1:07.75  
      31.77   35.98                                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snaguski, Bryce C         FR Rose-Hulman-IN       1:55.85    1:59.23    9  
      26.78   31.10   30.75   30.60                                
  2 Hall, Charlie P           SO Franklin-IN          1:54.97    2:00.76    4  
      27.16   30.65   31.57   31.38                                
  3 Rosier, Michael D         SR Rose-Hulman-IN       1:58.68    2:04.18    3  
      27.64   31.60   32.34   32.60                                
  4 Nixon, Michael A          FR Rose-Hulman-IN       2:01.87    2:06.77    2  
      28.26   32.98   33.25   32.28                                
  5 Howard, Mac T             JR Franklin-IN          1:56.42    2:13.71    1  
      28.72   33.55   35.67   35.77                                
  6 Tallman, Noah M           SO Franklin-IN          1:56.99    2:15.15  
      27.85   32.17   36.37   38.76                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halsmer, Jessica G        SO Franklin-IN            26.35      25.85    9  
  2 Hollensead, Natalie R     SR Franklin-IN            25.73      25.89    4  
  3 Walther, Livie D          SO Franklin-IN            26.08      26.63    3  
  4 Brady, Parker H           JR Rose-Hulman-IN         25.75      27.36    2  
  5 Bailey, Quin              FR Franklin-IN            27.76     x28.63  
  6 Heidecker, Hailey v       SO Rose-Hulman-IN         28.11      29.40    1  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Jared W            FR Rose-Hulman-IN         21.31      22.33    9  
  2 Doss, Ben B               JR Franklin-IN            21.68      22.58    4  
  3 Kipp, Dutch               SO Rose-Hulman-IN         21.29      22.71    3  
  4 Gish, Sean P              SR Rose-Hulman-IN         21.86      22.97    2  
  5 Davis, Nolan W            FR Franklin-IN            22.71      23.12    1  
  6 Cermak, Jordan K          JR Franklin-IN            22.46      23.31  
  7 Rayce, Zach T             JR Franklin-IN            23.24     x23.42  
  8 Bade, Connor C            SR Rose-Hulman-IN         22.52     x23.87  
  9 Barr, Nicholas P          SO Rose-Hulman-IN         23.34     x24.19  
 10 Bowers, Alex F            SO Franklin-IN            25.56     x25.91  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blackburn, Lexi M         SO Franklin-IN           240.70     186.00    9  
  2 Reese, Michelle M         JR Rose-Hulman-IN            NP     182.10    4  
  3 Kivett, Michaela R        JR Rose-Hulman-IN            NP     166.15    3  
  4 Hutzky, Maggie            FR Franklin-IN               NP     157.70    2  
  5 Stevens, Samantha         SO Rose-Hulman-IN            NP     144.50    1  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Venema, Peter             SO Rose-Hulman-IN            NP     192.15    9  
  2 Combs, Will I             SR Franklin-IN           237.50     186.75    4  
  3 Schnipke, Joshua          SR Rose-Hulman-IN            NP     152.90    3  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentel, Brynna C          SO Franklin-IN            55.76      54.81    9  
      26.82   27.99                                                
  2 Blake, Lauren E           SR Rose-Hulman-IN         54.71      57.06    4  
      27.36   29.70                                                
  3 Mehringer, Cady N         JR Franklin-IN               NT      58.39    3  
      28.18   30.21                                                
  4 Bailey, Quin              FR Franklin-IN          1:00.53    1:02.86    2  
      30.33   32.53                                                
  5 Sinopole, Kayleigh w      SR Rose-Hulman-IN       1:11.44    1:09.96    1  
      33.42   36.54                                                
  6 Sinopole, Kelsey L        SR Rose-Hulman-IN       1:12.16    1:11.43  
      34.28   37.15                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gish, Sean P              SR Rose-Hulman-IN         47.68      48.80    9  
      23.20   25.60                                                
  2 Brown, Jared W            FR Rose-Hulman-IN         46.49      49.23    3.5
      23.78   25.45                                                
  2 Cermak, Jordan K          JR Franklin-IN            47.84      49.23    3.5
      23.60   25.63                                                
  4 Howard, Mac T             JR Franklin-IN            49.90      49.48    2  
      24.28   25.20                                                
  5 Doss, Ben B               JR Franklin-IN            47.50      49.58    1  
      23.63   25.95                                                
  6 Strange, Caleb W          FR Franklin-IN            48.88     x49.86  
      23.67   26.19                                                
  7 Tate, Zachary R           SO Rose-Hulman-IN         50.07      50.57  
      24.69   25.88                                                
  8 Davis, Nolan W            FR Franklin-IN            50.71     x50.65  
      24.66   25.99                                                
  9 Wenning, Greg R           SO Rose-Hulman-IN         47.63     x51.34  
      24.51   26.83                                                
 10 Ketcham, Alex M           FR Rose-Hulman-IN         49.43     x51.91  
      24.77   27.14                                                
 11 Harper, Isaac S           FR Rose-Hulman-IN         52.99     x53.66  
      25.10   28.56                                                
 12 Goldstein, Ben T          FR Rose-Hulman-IN         50.45     x54.54  
      25.49   29.05                                                
 13 Boone, Noah A             JR Rose-Hulman-IN         51.68     x54.91  
      25.70   29.21                                                
 14 Forster, Zach R           JR Rose-Hulman-IN         55.04     x55.80  
      26.54   29.26                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Mackenzie L        SR Franklin-IN          2:07.44    2:10.14    9  
      30.73   32.95   33.26   33.20                                
  2 Elder, Rylee M            FR Franklin-IN          2:23.20    2:21.77    4  
      33.02   35.79   36.58   36.38                                
  3 Kline, Maria I            SR Rose-Hulman-IN       2:25.29    2:24.14    3  
      34.67   36.47   37.20   35.80                                
  4 Brady, Parker H           JR Rose-Hulman-IN       2:19.06    2:25.54    2  
      33.34   37.04   38.16   37.00                                
  5 Howerton, Savannah J      SO Franklin-IN          2:28.54    2:33.66    1  
      35.49   38.87   39.76   39.54                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hone, James               JR Franklin-IN          1:53.80    1:59.11    9  
      28.07   30.05   30.84   30.15                                
  2 Kipp, Dutch               SO Rose-Hulman-IN       1:57.39    2:00.38    4  
      28.42   30.01   30.79   31.16                                
  3 Rayce, Zach T             JR Franklin-IN          1:56.76    2:00.64    3  
      28.64   30.63   31.56   29.81                                
  4 Jordan, William D         FR Rose-Hulman-IN       2:02.67    2:08.05    2  
      30.48   31.85   32.59   33.13                                
  5 Bockman, Austin C         JR Rose-Hulman-IN       2:01.92    2:10.24    1  
      29.46   32.97   34.43   33.38                                
  6 Gast, Kevin J             SO Franklin-IN          2:12.52    2:10.97  
      30.40   33.23   34.04   33.30                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snoke, Ashley E           SO Franklin-IN          2:37.09    2:34.98    9  
      34.11   39.87   40.84   40.16                                
  2 Perkins, Anna K           FR Franklin-IN          2:38.96    2:41.10    4  
      36.07   41.07   41.50   42.46                                
  3 Carroll, Allyson J        SO Franklin-IN          2:43.64    2:49.01    3  
      38.13   42.83   43.57   44.48                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Ethan S             SO Rose-Hulman-IN       2:07.86    2:12.44    9  
      30.99   33.62   33.23   34.60                                
  2 Culp, Cameron J           SR Franklin-IN          2:10.25    2:15.30    4  
      31.25   34.60   35.27   34.18                                
  3 Heim, Jack C              JR Franklin-IN          2:10.99    2:15.33    3  
      30.87   35.10   34.62   34.74                                
  4 Samra, Nick E             SR Rose-Hulman-IN       2:06.42    2:15.42    2  
      31.06   34.63   35.66   34.07                                
  5 Shepard, Trey E           SR Franklin-IN          2:12.46    2:20.17    1  
      31.88   34.74   36.65   36.90                                
  6 Barr, Nicholas P          SO Rose-Hulman-IN       2:10.91    2:24.74  
      31.36   36.37   38.59   38.42                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halsmer, Jessica G        SO Franklin-IN               NT    5:18.52    9  
      29.30   31.95   32.48   32.19   32.14   32.44   32.66   32.45
      31.93   30.98                                                
  2 Perkins, Anna K           FR Franklin-IN               NT    5:34.93    4  
      30.45   33.06   33.72   33.80   33.82   33.97   34.15   34.30
      33.91   33.75                                                
  3 Elder, Rylee M            FR Franklin-IN          5:28.03    5:39.20    3  
      30.87   33.38   33.76   34.25   34.51   34.43   34.27   34.81
      34.75   34.17                                                
  4 Hendrickson, Tana C       JR Rose-Hulman-IN       5:48.55    5:57.82    2  
      31.72   35.20   36.55   36.34   36.11   36.44   36.74   36.57
      36.46   35.69                                                
  5 Heidecker, Hailey v       SO Rose-Hulman-IN            NT    6:17.74    1  
      34.03   37.52   38.39   38.30   38.75   38.39   38.41   38.47
      38.14   37.34                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Brendan D           FR Rose-Hulman-IN       4:42.45    4:53.91    9  
      26.82   29.91   30.19   30.14   30.17   30.37   30.17   29.99
      29.41   26.74                                                
  2 Strange, Caleb W          FR Franklin-IN               NT    4:54.04    4  
      26.92   29.62   30.21   30.25   30.12   29.93   30.07   30.21
      29.22   27.49                                                
  3 Davis, Nolan W            FR Franklin-IN          4:55.40    4:59.83    3  
      26.75   29.22   29.33   29.89   30.48   30.51   30.97   30.98
      31.36   30.34                                                
  4 Jeronis, Nicholas S       SR Rose-Hulman-IN       4:51.18    5:00.86    2  
      27.24   29.73   30.45   30.60   30.70   30.56   30.11   30.25
      30.64   30.58                                                
  5 Warren, Rob E             SR Franklin-IN          4:47.35    5:05.23    1  
      26.86   29.75   30.34   30.47   30.78   31.16   31.21   31.68
      31.79   31.19                                                
  6 Beach, Colin J            FR Rose-Hulman-IN       4:54.57    5:10.43  
      27.81   30.66   31.54   31.76   31.52   31.71   31.70   31.81
      31.45   30.47                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartzell, August P        SO Franklin-IN               NT    1:01.07    9  
      28.94   32.13                                                
  2 Coffman, Courtnee F       SO Franklin-IN               NT    1:01.23    4  
      28.27   32.96                                                
  3 Colliver, Liz J           SO Franklin-IN          1:00.27    1:01.56    3  
      28.66   32.90                                                
  4 Richard, Jacqueline N     SO Franklin-IN            59.49   x1:01.74  
      28.45   33.29                                                
  5 Weber, Elisa M            SO Rose-Hulman-IN       1:05.45    1:04.95    2  
      30.14   34.81                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tallman, Noah M           SO Franklin-IN            51.89      52.86    9  
      24.76   28.10                                                
  2 Hone, James               JR Franklin-IN            52.34      53.39    4  
      25.19   28.20                                                
  3 Snaguski, Bryce C         FR Rose-Hulman-IN         51.89      53.47    3  
      25.18   28.29                                                
  4 Rosier, Michael D         SR Rose-Hulman-IN         51.61      54.34    2  
      25.54   28.80                                                
  5 Hall, Charlie P           SO Franklin-IN            54.92      54.62    1  
      25.46   29.16                                                
  6 Nixon, Michael A          FR Rose-Hulman-IN         56.66      57.05  
      26.96   30.09                                                
  7 Cassel, Graham J          SR Rose-Hulman-IN         57.02     x58.63  
      27.88   30.75                                                
  8 Gast, Kevin J             SO Franklin-IN               NT     x59.07  
      27.72   31.35                                                
  9 Walter, Hayden G          FR Rose-Hulman-IN         55.36     x59.09  
      27.65   31.44                                                
 10 Bade, Connor C            SR Rose-Hulman-IN         57.73   x1:02.66  
      27.60   35.06                                                
 
Event 27  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blackburn, Lexi M         SO Franklin-IN           259.15     291.15    9  
  2 Stevens, Samantha         SO Rose-Hulman-IN        225.75     220.70    4  
  3 Hutzky, Maggie            FR Franklin-IN           207.07     202.75    3  
  4 Kivett, Michaela R        JR Rose-Hulman-IN        211.50     198.50    2  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Combs, Will I             SR Franklin-IN           400.05     257.80    9  
  2 Venema, Peter             SO Rose-Hulman-IN        238.40     202.30    4  
  3 Schnipke, Joshua          SR Rose-Hulman-IN        202.35     187.10    3  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentel, Brynna C          SO Franklin-IN               NT    2:13.98    9  
      28.70   33.20   39.92   32.16                                
  2 Hartzell, August P        SO Franklin-IN          2:19.03    2:17.31    4  
      29.06   36.93   38.99   32.33                                
  3 Carroll, Allyson J        SO Franklin-IN          2:29.54    2:31.45    3  
      33.55   40.20   43.35   34.35                                
  4 Heidecker, Hailey v       SO Rose-Hulman-IN       2:30.38    2:44.41    2  
      38.43   41.87   48.33   35.78                                
  5 Sinopole, Kayleigh w      SR Rose-Hulman-IN       2:45.63    2:45.95    1  
      35.10   46.28   46.16   38.41                                
  6 Sinopole, Kelsey L        SR Rose-Hulman-IN       3:00.93    3:00.03  
      39.76   49.57   49.76   40.94                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Ethan S             SO Rose-Hulman-IN       1:57.69    2:01.64    9  
      27.26   31.92   33.89   28.57                                
  2 Hall, Charlie P           SO Franklin-IN          1:56.24    2:02.77    4  
      26.24   33.46   35.35   27.72                                
  3 Snaguski, Bryce C         FR Rose-Hulman-IN       1:56.79    2:02.95    3  
      26.49   32.61   36.32   27.53                                
  4 Heim, Jack C              JR Franklin-IN          1:57.72    2:03.22    2  
      26.78   33.59   34.57   28.28                                
  5 Harker, Dylan F           SO Franklin-IN          2:02.82    2:05.62    1  
      26.87   32.56   36.47   29.72                                
  6 Samra, Nick E             SR Rose-Hulman-IN       1:56.22    2:06.59  
      27.56   34.74   34.71   29.58                                
  7 Jeronis, Nicholas S       SR Rose-Hulman-IN       2:04.44   x2:08.20  
      27.62   34.49   37.99   28.10                                
  8 Bockman, Austin C         JR Rose-Hulman-IN       2:07.18   x2:09.01  
      26.96   33.64   38.38   30.03                                
  9 Harper, Isaac S           FR Rose-Hulman-IN       2:09.59   x2:14.69  
      28.88   34.38   40.25   31.18                                
 10 Jordan, William D         FR Rose-Hulman-IN       2:04.77   x2:15.67  
      29.29   32.99   42.14   31.25                                
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franklin College-IN  'A'                          3:32.81    3:49.87   11  
     1) Howerton, Savannah J SO         2) Walther, Livie D SO            
     3) Hollensead, Natalie R SR        4) Coffman, Courtnee F SO         
       29.70  1:08.19    21.84    52.67    27.08    57.06    24.73    51.95
  2 Franklin College-IN  'B'                               NT    3:51.24    4  
     1) Colliver, Liz J SO              2) Perkins, Anna K FR             
     3) Hartzell, August P SO           4) Sentel, Brynna C SO            
       28.77  1:00.66    27.60    58.95    26.95    56.83    26.11    54.80
  3 Franklin College-IN  'D'                               NT   x3:56.57  
     1) Haflich, Brooke A FR            2) Elder, Rylee M FR              
     3) Mehringer, Cady N JR            4) Halsmer, Jessica G SO          
       30.72  1:02.20    28.32  1:00.61    27.57    57.41    26.81    56.35
  4 Franklin College-IN  'C'                               NT   x3:58.05  
     1) Carroll, Allyson J SO           2) Bailey, Quin FR                
     3) Dwyer, Mackenzie L SR           4) Richard, Jacqueline N SO       
       29.94  1:01.62    29.63  1:02.74    27.43    58.01    26.17    55.68
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'            3:47.28         DQ  
     1) Blake, Lauren E SR              2) Kline, Maria I SR              
     3) Brady, Parker H JR              4) Weber, Elisa M SO              
       27.97  1:05.00    21.35    52.37    27.80    58.79    27.20    56.74
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'            3:08.14    3:13.67   11  
     1) Kipp, Dutch SO                  2) Brown, Jared W FR              
     3) King, Brendan D FR              4) Gish, Sean P SR                
       23.46    49.04    22.86    47.73    23.18    48.75    22.57    48.15
  2 Franklin College-IN  'A'                          3:10.72    3:13.91    4  
     1) Doss, Ben B JR                  2) Howard, Mac T JR               
     3) Cermak, Jordan K JR             4) Hone, James JR                 
       23.62    49.49    23.07    48.59    22.17    47.87    22.57    47.96
  3 Franklin College-IN  'B'                               NT    3:21.44    2  
     1) Davis, Nolan W FR               2) Culp, Cameron J SR             
     3) Hall, Charlie P SO              4) Strange, Caleb W FR            
       24.24    50.69    23.16    49.34    24.08    51.69    23.88    49.72
  4 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                 NT    3:21.58  
     1) Tate, Zachary R SO              2) Rosier, Michael D SR           
     3) Ketcham, Alex M FR              4) Wenning, Greg R SO             
       24.16    50.48    24.39    51.62    23.75    50.69    23.05    48.79
  5 Franklin College-IN  'C'                               NT   x3:28.60  
     1) Weir, Jacob D JR                2) Shepard, Trey E SR             
     3) Warren, Rob E SR                4) Bowers, Alex F SO              
       24.57    51.04    24.62    50.98    24.84    53.01    24.90    53.57
  6 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                 NT   x3:31.76  
     1) Nixon, Michael A FR             2) Cassel, Graham J SR            
     3) Goldstein, Ben T FR             4) Beach, Colin J FR              
       25.27    52.67    25.85    53.42    24.41    53.26    24.64    52.41
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Franklin College                    207   2. Rose-Hulman Institute of Techn       47
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Rose-Hulman Institute of Techn    155.5   2. Franklin College                  138.5